O MNĚ

JMENUJI SE IVO KRKOŠKA.

MÝM PŮSOBIŠTĚM JE MALÁ OBEC NEDALEKO OSTRAVY, KDE KRAJINA JE ZVLNĚNÁ A KRÁSNÉ POLE  STŘÍDAJÍ HUSTÉ LESY A LOUKY.

PRÁCI SE DŘEVEM SE VĚNUJI JIŽ OD ÚTLÉHO MLÁDÍ.

JE TOMU ŘADA LET, CO MI DĚDA POŘÍDIL TRUHLÁŘSKOU HOBLICI, DLÁTKA A PRVNÍ KUBÍK SMRKOVÝCH FOŠEN.

NASÁL JSEM VŮNI DŘEVA A ZAČAL TVOŘIT.


No tvořit… učit se a tvořit. Po studiích na nábytkářské škole v Bystřici pod Hostýnem jsem se nechal unášet na vlně výtvarného umění (Převážně malířství), designu a architektury. Vlna to byla nejspíše vydatná, neboť zpěnění na pobřeží vytvořilo výživný koktejl jakožto základ mého dalšího snažení v truhlářském řemesle. Dočasná absence vlastní dílny zapříčinila, že jsem se vrátil ke své kratochvíli z mládí, kdy jsem jakožto správný vesnický synek pociťoval hlubší zájem o přírodu a dění v ní. Výsledkem jsou PTAČÍ BUDKY KRK, kterým jsem začal dávat tak trochu jiný rozměr.
Na myšlenku zabývat se efektivním uskladněním jízdního kola mne přivedla kamarádka, řešící klasický bajkerský problém “kam s ním”? Málo místa, moc věcí kolem, sakra kam s tím kolem? Vymysli něco, ať ho nemusím mít opřené o zeď, ať se dá pod ním vytírat, ať zabírá co nejmíň místa a hlavně ať mám kam dát ty blbosti kolem jako jsou boty, helma, nářadí, rukavice…!
Jakožto truhlář a bajker v jedné osobě jsem se k tomu postavil čelem a zanedlouho byl první prototyp cyklonosiče na světě.
Splňoval všechny požadavky. Navíc pocit z dobře odvedené práce mne inspiroval k vymýšlení dalších a dalších vychytávek. Ty se týkaly samotného uložení kola, jeho úhlového a výškového nastavení, univerzálnosti použití na různé typy kol a rámů, snadnosti zavěšení na stěnu a v neposlední řadě originálního designu.
Výsledkem jsou interiérové cyklonosiče SHIRO WOOD, které svojí praktičností  a univerzálností osloví každého cyklistu, který to se svým ořem myslí vážně.

 

MOJE PRÁCEJE MOJE VIZITKA. PŘISTUPUJÍ K NÍ S VELKOU ZODPOVĚDNOSTÍ. DBÁM NA DETAILNÍ ZPRACOVÁNÍ A BEDLIVĚ SI HLÍDÁM KVALITU KAŽDÉHO KUSU, KTERÝ MI PROJDE POD RUKAMA.